top of page

teknoloji

Filtrasyon, Saflaştırma, Homojenizasyon ve Aşılama

 scheffer !

Drone Kamera
1. Karisim Teknoljisi
Çapa 1

 

Scheffer uretime girmeden once fabrikaya gelen her sıvı hammaddesini standart bir saflastirma surecinden gecirir. Urunun icerisindeki olabilecek kati bileşikler alınır ve filtre edilerek homojen bir solüsyon elde edilir. Bu elde edilen solüsyon ilaveler ile daha akışkan hale gelir iken icerik verileri hidrolize edilerek yükseltilir.

 

Scheffer Kontrollu Çözünme & Aşılama Prosesi

Sivi gubre uretim hatti bizim icin surecin ilk baslangicidir. Karisimlar Yuksek basınca altında ve Yuksek devirlerde kapalı reaktörler de baslar. Yuksek basınç ve yuksek devir gubre bilesenlerinin sorunsuzca homejen bir solusyana dönüşmesini saglar.

1.a

Karisim sureci biten ürünler daha yavaş devirli dinlenme tankna aktarılır. Burada ihtiyaca gore sıcaklık yükseltilerek iyileştirme surecine tabi olunabilir. Sivi solüsyon soğuduktan sonra yuksek basınç altında bakteri aşılama uniteleri ile mikronize sekilde uzun sure aşılama sureci gerceklestirilir. 100% homojen aşılama ile urun zenginleştirilmiş olur. Asilama surecinde bakteriler icin besi ortamida ic basinc tankları ile urune takviye edilir.

1.b

Dolum ünitesine aktarılan urun sistem ile paralel calisan dozajlama unitesini aktif eder ve her dolum sureci boyunca ambalaj ambalaj homojen sekilde scheffer karisim özel aktifleri ürünlerin içerisine konulur. Ve hava almayacak sekilde pakelenir.

" Bazi aktiflerin karisimi çok sorunludur. Yuksek basinc ve Yuksek sıcaklık Uretim surecinde kararsızlığa neden olurlar. Scheffer urunlerinden uretiminde kendi kurduğu prosesler ile bu sorunların üstesinden gelmeyi başarmistir ve ilk denebilecek aktifleri bir araya getirmistir. Bu kazanım ile yapılan ürünleri denedik ve bizim hayalimizin ötesinde faydalı sonuclar aldık. Teknolji ile yapilan bu basariyi sizlere sunduk "

 

Gaz  Formundan Sivi Uretmek                                                                                                                            

Kimyasallar yavas yavaş reaktöre ilave edilir ve reaktörler kapakları kapatilir. 8 Bar lik basınca hazır hale getirilen reaktör ile Uretim surecine start verilir. Reaktörler içerisinde olusan Yuksek basınçtan dolayı disaridan iceriye reaksiyon arttirici yeni ilaveler mümkün gozukmesede, tank uzerine yapilmis Yuksek basınç pompalar ile bu aktifler iceriye gönderilir. Reaktordeki sıcaklık 110-120 derecelere ulaşırken basinca degeri 8 bar in üstüne doğru çıkar iken 3 tonluk genlesme tanki aktif olur ve tank stresinin bir kismini alır. Bu Surec devam ederken urun Yuksek hızla karışmaya devam eder. Urun kararsizligi yaklaşık 4-5 saat sürdükten sonra stabil hale gelmeye baslar ve 5 saatin sonunda kararlı bir urun meydana gelmiştir. 1 Gun dinlenen urun soğuduktan sonra özel tasarim dolum dozajlamali dolum ünitesine aktarılır.

Scheffer Kapalı Uretim

Uretimde kullanılacak sivi solüsyonları kapalı tanklara disaridan Yuksek basınçta aktarılır. Kapalı devre basınçla donen yuksek devirli bıçaklar her bir girişimi hızlıca dagitir. Gubre Solüsyonu bu sekilde hızlıca ve homojenize karisima maruz birakilir.

 

Scheffer Basınç Bicakalari

Uretim reaktorleri içerisinde en üst noktadan en alt noktaya kadar yapılan boru dalga kiranlar ince çizikler ile cizilmistir. Dolu tank üretiminde bu dalga kiranlara yüksek basinc verilir ve gubre solüsyonu içerisine hava bicaklari atılır. Bu islem gubre kutlesini kendi içerisinde asimetrik sekilde keser. Donme bicaklari ile ikili bir etki uygulanır. 

Scheffer Nano Parçalayıcı

Sıvı Üretim hattındaki ürünlerin üretim prosesi bittikten sonra nano öğütücülere yönlendirilir. İçerikte mevcut partiküller nano boyuta geldikten sonra paketleme aşamasına geçilir.

Scheffer Mikronize Standartlama

Üretimde kullandığımız hammadde sıvılar inlet sistem ile standart mikron ebatlaması yapılır. Bu bize üretimde kullandığımız hammadenin ürünlerin çözünürlüğünde ve etkili sonuç vermesinde önemli bir etkendir.

bottom of page