top of page

aksiyon planınız hep olsun

Hayal Edin ...

Bilgiye ulaşın ...

Baslayin ...

Feromon Konakci

Scheffer sadece Turkiye de yetişen ve pradator böceklerin disinda ziyaret edilmeyen bitkilerin özlerinden elde etmeye calisitigi bileşik vasıtasıyla, yetiştirilen sebzelerin uzerine uygulayarak konakçı durumuna geçirmeyi boylece dogal yollar ile bitkileri korumayı hedeflemektedir ve bunun icin calisimalari devam etmektedir. Bu surece olanak saglayacak makina uretimi gerçekleştirilmiştir yakin zamanda saha denemeleri başlayacaktır.

Bu denememiz istenilen sonuçları vermemiştir.

Nano Teknoloji ve Eterik Yağ Projesi

Scheffer distilasyon yolu ile elde edilmiş organik yağları doğal taş mineralleri ile birleştirip doğal pestisit müsacadelesi ürünü için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önceki tecrübeleri ile bir araya getiren eterik yağlar doğal madenler yada silisyum ile zenginleştirilip düsük basınç altında bir ara getilerek sizi form düzenlemesinden sonra nano öğtücülerden geçirilerek fiziki askı süspansiyon sağlanırken nano bir ürün elde edilecek. Bu nano karışım eterik yağların etkinliğini arttırırken doğal nano yapıdaki kristaller bitki yüzeyini zararlılar için dokunulmaz yapacaktır. Sezonda kullanılan yazlık ve kışlık yağlar için ideal bir alternatif olacaktır. Aynı zamanda seralarda yada açık alnlarda uzun süreli koruma sağlayacaktır.

Bu denememiz istenilen sonuçları vermemiştir.

Kapsulleme Insekt

Scheffer zararlı bocek mücadelesinde kapsüllere methodunu ortaya atan ve bu hedefte calisan bir projenin sonuna gelmiştir.  Uygulama yapılan yüzeydeki zararlılar hızlıca kapsulenerek ortamdan izole edilmiş ve ex sureci gerçekleştirilmiştir. Uluslararasi uygulamalarda 100% sonuc ile direnç geliştiremeyen biyolojik mücadele alaninda guclu bir adim atmistir. 

Bu proje ürünü ticari ismi APLİCA olarak mağazalarda bulunabilir.

Asayiş Bakterileri

Toprakta mikro organizma popülasyonu güncel ortam şartlarına göre hangi tür için elverişli ise o popülasyon baskın hale geliyor. Bir popülasyonın diğer popülasyona oranla fazla olması toprak besin sentezleme dengesini bozuyor. Bu dengeyi sağlayıcı asayiş bakterisi miktarı az olduğu durumlarda denge kontrolden çıkıyor.

Pseudomonas fluorescens:

Bu dengenin sağlayıcısı asayiş bakterisi olarak ön plana çıkıyor.

Scheffer işbirliği ile tedarik ettiği bu bakteri grubunu ürünlerinde aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

Antil Fungal NPK

Scheffer yeni üretmeyi planladigi yaprak gubrelerini dezenfektan ile kaplayarak antifungal özelliği kazandırmak icin calismaktadir. Maliyeti ve işçiliği dusurecek bu calışma ile yetiştiriciliği kolaylastirmayi hedeflemektedir.

Bu proje Scheffer 9.51.5 / 3.9.39 / 13.17.17 ürünlerinde aktif kullanılmaktadır

Purivik Asit​ Scheffer, bitkiler icin yari sindirilmiş enerji olabilecek urun PYRUVICACID uretimine yakin zamanda başlamayı hedeflemektedir. Ilk uretimi sonuclandirmis olup olumlu saha dönüşleri almistir. Ikinci ve ucuncu aşamayı tamamladiktan sonra satisa sunulacaktırBu ürünün üretimi tamamlanmıştır. Daha sonra potasyumpyruvat ​üretimi gerçekleştirilmiştir

Bu proje sonuşnlanmış ve potasyympyruvat üretimi yapılmıştır. Cellfix isimli ürünümüzün üretiminde kullanılmaktadır.
Şok Meyve Büyütücü & Çiçeklendirici

Scheffer, Türbülans karıştırıcı ile dengeli sıcaklıklarda ve vakumlu ortamda aktif gruplarını işleyerek ve reaksiyona sokarak ani sonuçlar verebilecek içerik üzerinde uzun süredir çalışmaktadır. Bu ürün jel kıvamında olması ve İzel organik katkıları olması her dönem etkili bir ürün olmasını sağlayacaktır.

Bu proje sonunda ABACUS BLOOM ve ABACUS LARGE son ürün olarak satışa sunulmuştur. Yakında tarimspot.com mağazamızda satışı başlayacaktır

Screen Shot 2021-06-13 at 2.59.40 PM.png
Poly Glutamik Asit​ Scheffer, metal tuzları selamlama ozlelligi ve köklenme aktifi olarak kullanılan PGA ( poly glutamik asit ) uretimi icin yari sureci tamamlamistir. Ilk urun Haziran ortasında alinacak ve saha denemeleri baslatilacaktir.

Bu ürün ticari olarak tarimspot.com sitesinde hammaddeler bölümünden tedarik edilebilir.
Susuzluk Direnci

Afrika çöllerinde çok sicak şartlarda susuz hayatta Yesil kalmayı başaran bitkileri hedef aldık. Bu bitkilerden elde ettigimiz bakteri kulturlerini Turkiye de besi ortamında çoğaltarak mayaladık. Saha denemelerindeki verilerin toplanması ile gelecek icin yapılabilecekleri değerlendireceğiz. Calismalarimizin sonuclarinin olumlu olması umidi ile devam ediyoruz.

Nano Partikül

Scheffer, üretimindeki sıvı ürünleri NANO parçalayıcı ünitelerinden geçirdikten sonra satışa sunar. Partikül çapları 1 mikron ve altıdır.

Gübreler 90% üzerinde alınabilir formdadır.

Elektriksek Yüklenmiş Gubre

Muhendislik merakımız dahilinde uzun suredir aklimiz takilan bir soru vardi; Organik BIOSTIMULANT özelliğe sahip gubre grubunu manyetik alanda elektriksel yuk ile enerjilendirmek. Bu gubre tanelerinin her birinin  elektriksel bir güç verilip mobilitesini artıracak bir etkidir. Topraga uygulandiginda elektriksel yüklenmiş bu gubre bitkiye direkt olarak elektriksek sinyal verme yetisine sahip olacaktır. Ilginc bir inovasyon calismasi olacak bizim icin. Bu yüklemeyi yapacak proses hatti çizimleri tamamlandı ve elektriksel yükleme yapılması icin imalata asamasindayiz.

bottom of page